Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu zębów

Większość z nas słyszy od małego, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, aby tego typu przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli znalezione zostaną jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 300 złotych. Ale jeśli dziura w zębie się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałowe, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić mocne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji doprowadzić może do usunięcia zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w internecie. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła leczenie kieszonek dziąsłowych dostanie listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post