Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób powinien wyglądać smart dom przyszłości?

0
83

Domy zarówno energooszczędne, jak i tak nazywane pasywne mają stowarzyszone zadanie – maksymalne oszczędzanie energii w czasie ich użytkowania. Oba te typy domów mają w takim razie w sobie wybitnie dużo podobieństw i wspólnych cech, jak chociażby rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak również przeszklenie perfekcyjne ściany południowej obiektu. Jednakowoż mają oraz parę cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, tudzież domy pasywne są w stanie posiadać dach tylko jedno lub ewentualnie dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje zupełne zamknięcie przeszkleń w ścianie i dachu od witryny północnej, tudzież w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są dopuszczalne, aczkolwiek zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają dobry współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być bardziej natężony aniżeli 0,2 W/(m2K), natomiast w domach z typu pasywnych współczynnik ten jest jeszcze niejako dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji również są różnice w obu rodzajach domów, w energooszczędnych biegłość odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, tudzież w domach pasywnych jest jeszcze większy, albowiem aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co wiąże się choćby z drożejącą coraz bardziej energią oraz powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym świecie, projektanci oraz budowniczowie domów projektują coraz to pionierskie techniki i rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie wobec tego z tymi założeniami domy przyszłości to będą naturalnie domy w najważniejszym stopniu energooszczędne, bezsprzecznie zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła, popierane źródłami energii proekologicznej. Dobrą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom urządzenia. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, by maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą również zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, natomiast od północnej garaż, spiżarka i pozostałe pomieszczenia ekonomiczne, niewymagające znacznego źródła ciepła do działania.

Kształt domu także będzie jak najprostszy, aby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd przecież ucieka największa ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a w takim razie miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób pierwszorzędny, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply