Wtryskiwacze po regeneracji – dlaczego opłaca się kupować

Silniki wysokoprężne mają szereg zalet, dlatego też cały czas są bardzo chętnie wybierane. Ale jeśli ulegnie coś w nich poważniejszej awarii, to trzeba się liczyć z kosztami na wysokim poziomie, dochodzącymi niekiedy nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Tego typu awarie mogą między innymi dotyczyć wtrysków, co skutkuje kłopotami ze stabilną pracą jednostki napędowej. Nowe wtryskiwacze do diesla kosztują bardzo dużo, gdyż nie ma do nich żadnych zamienników, i kupować je trzeba jedynie w firmowych salonach.

W przypadku starszych samochodów czasami takie wtryski kosztować mogą więcej niż wynosi wartość auta, z tego też powodu szuka się jakiś tańszych sposobów. Jednym z nich jest wykonanie regeneracji, która w większości przypadków umożliwi przywrócenie oryginalnych parametrów, a co za tym idzie umożliwi jazdę przez wiele kolejnych lat. Lecz nie w każdym przypadku te elementy da się zregenerować, ze względu na zbyt wiele uszkodzeń.

W takim przypadku poszukać można takich zregenerowanych wtryskiwaczy w jakimś sklepie, przy odrobinie szczęścia powinno się je udać ściągnąć na następny dzień. Przy takim zakupie bardzo dokładnie trzeba określić co się potrzebuje, na przykład podając numer mający postać 28475604 uniknie się dzięki temu pomyłki. Ważne także będzie to, ile takich wtrysków będzie do kupienia, a to okazuje się dopiero po rozmontowaniu. W niektórych sytuacjach wystarczy zmienić tylko parę tych, które zużyły się najbardziej, ale są też przypadki, że kupić trzeba wszystkie.

+Artykuł Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić