Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystywane są folie

0
18

Hodowla kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków, szczególnie na wiosnę. Niższe temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, z takich też powodów branża ogrodnicza stosuje powszechnie rozmaite tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, jednak sztuczne tworzywa są dużo tańsze niż szklane szyby, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku jest wiele modeli takich folii, tak więc raczej nie będzie problemów z wybraniem najlepszej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z których najważniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego jak długo będzie się chciało używać tego typuj folii, to pasuje zakupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers przeznaczone na parę lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też różne dodatkowe wzmocnienia zwiększające ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, lecz posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii będzie to następna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki rozwoju jest zalecane, aby przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej 90 %, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply