Wyspecjalizowana poradnia endokrynologiczna

Schorzenia z jakimi można zgłaszać się do renomowanej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich chorób związanych z układem endokrynnym. Najczęstszy powód wizyty u endokrynologa to problemy związane z tarczycą, a więc z niedużym gruczołem który znajduje się w okolicach szyi. Jego najważniejszym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo ważnych hormonów.

W placówce mający duże doświadczenie endokrynolog elbląg zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorych którzy zmagają się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i pozostałymi. Ponadto można się tu kierować, kiedy ktokolwiek będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania albo będzie zmagać się z chorobami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Dodatkowo, kiedy inne choroby także mają wpływ na przemiany w hormonach, to także jest to przesłanką do zgłoszenia się w to miejsce. Z uwagi na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równocześnie z pracą kliniczną realizuje działania naukowe możliwe jest to, by rozpatrywał przypadki chorych indywidualnie, na podstawie innowacyjnych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie nowoczesnych schematów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza chorobami tarczycy leczone są tu też zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzone są także schorzenia nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo kobiet zgłasza się także z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym oraz hirsutyzmem. Placówka zajmuje się również zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post