Sprawni i zdrowi przez codzienność

Włączenie wystarczającej ilości ćwiczeń do codziennego życia może być często wyczerpujące ze względu na długie godziny pracy lub stresujące codzienne czynności. Istnieje jednak kilka wskazówek i wskazówek, jak i tak zachować formę. Dzięki temu ćwiczenia są możliwe nawet w stresujący dzień.

Ćwiczenia można łatwo, ale skutecznie zintegrować z codzienną rutyną. Bez konieczności spędzania długich godzin na siłowni. Z reguły każdego dnia mamy możliwość promowania swojego zdrowia bez poświęcania wielu godzin w ciągu dnia. Zacząłem w drodze do pracy. Jeśli masz taką możliwość, możesz chodzić lub jeździć na rowerze do pracy. Jeśli jesteś zależny od swojego samochodu, zaparkuj trochę dalej i przejdź resztę drogi.Tę samą zasadę możesz zastosować np. przy zakupach. Co powiesz na spacer do supermarketu lub robienie zakupów na rowerze? Zrobiłeś już kilka dodatkowych kroków.

Szkolenie online – ćwiczenia na chłodne dni

Na zewnątrz masz wszystkie opcje, aby zachować formę i zdrowie. Wystarczy codziennie przez kilka minut zaczerpnąć świeżego powietrza. Zmniejsza to stres i pozwala uporządkować myśli. Sporty takie jak jogging, nordic walking czy jazda na rowerze też są dobre. Oczywiście ciężko jest wyjść w zimny, deszczowy dzień. Ale jest wiele okazji do aktywności w domu. Na przykład z naszymi kursami online ABJETZT/FIT i ABJETZT/JOGA.

Te dwa dziesięciotygodniowe kursy online można ćwiczyć elastycznie, w dowolnym miejscu i przez całą dobę. Idealne na chłodne, nieprzyjemne dni. Za pomocą kursów możesz z łatwością ćwiczyć jednostkę jogi lub kilka ćwiczeń pleców z salonu. Daje to możliwość poruszania się w niewygodne dni bez wychodzenia na zewnątrz. A co najlepsze: ponieważ są to certyfikowane kursy profilaktyczne, otrzymasz od swojego ubezpieczyciela zdrowotnego od 80 do 100% kosztów kursu. Jak to brzmi?

żnorodność pomaga

Ćwiczenia są w porządku, ale zwłaszcza jeśli siedzisz przez długi czas, na przykład w biurze, powinieneś starać się wstawać częściej. W przeciwnym razie szybko pojawią się jednostronne obciążenia. Skutkiem może być ból pleców lub stawów. Dlatego ważne jest, aby regularnie wstawać lub zmieniać pozycję siedzącą. Zwykle pomaga, jeśli od czasu do czasu wstajesz.

Możesz również wypróbować następujące ćwiczenie biurowe:Usiądź prosto na krześle biurowym i oprzyj plecy o oparcie. Teraz złóż ręce, tak jakbyś chciał uścisnąć sobie ręce i wyciągnij ręce do przodu. Teraz weź głęboki oddech i wyprostuj ramiona. Następnie rozciągnij się do tyłu i utrzymaj tę pozycję przez kilka chwil, aż zrobisz wydech. Podczas wydechu opuść ramiona z powrotem. Dzięki temu ćwiczeniu rozciągasz mięśnie ramion.

Wniosek. Dbanie o zdrowie fizyczne nie wymaga wiele. Wystarczy kilka minut ćwiczeń dziennie, aby wesprzeć mięśnie i stawy. Wiele małych jednostek ćwiczeń dziennie może również pomóc w zintegrowaniu większej ilości ćwiczeń z codziennym życiem. Zauważysz, jak dobrze ruch wpływa na Twoje ciało.

JAK UZYSKAĆ WIĘCEJ DOBRE SAMOPOCZUCIE W ŻYCIU CODZIENNYM?

Podstawowe czynniki zdrowego stylu życia pokazują, że holistyczna definicja zdrowia musi obejmować zarówno ciało, jak i umysł. Oba są ściśle połączone poprzez układ nerwowy, hormonalny i odpornościowy. Choroby fizyczne powodują również ból emocjonalny i dyskomfort psychiczny. Ponadto stany psychiczne, takie jak lęk i stres, wpływają na funkcje organizmu i mogą powodować choroby organiczne w dłuższej perspektywie. Te interakcje wymagają, abyś równie poważnie traktował swoje samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Ścisły plan fitness, który wywiera na Ciebie presję psychiczną, nie poprawi jakości Twojego życia. Chodzi o doprowadzenie różnych aspektów do równowagi, która Ci odpowiada i nie wymaga zbytniego wysiłku. W ten sposób krok po kroku możesz osiągnąć więcej zdrowia i dobrego samopoczucia w codziennym życiu.

Ludzie się starzeją, ale tylko ci, którzy pozostają zdrowi i dopasowują się do starości, mogą cieszyć się życiem. Dzięki zdrowej diecie i wystarczającej ilości ćwiczeń można wiele zrobić. Federalna minister żywności Julia Klöckner jest szczególnie zaniepokojona kwestią seniorów. Zobacz http://www.minv.sk/?aktualne_info

Dlaczego z wiekiem powinniśmy zwracać szczególną uwagę na naszą dietę? Wraz z wiekiem nasze zapotrzebowanie na energię maleje, ale nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze pozostaje takie samo. Jeśli więc chcesz jeść świadomie, z wiekiem powinieneś jeść mniej, ale jeść lepiej. 10 zasad Niemieckiego Towarzystwa Żywienia (DGE) pokazuje, jak to działa w życiu codziennym. Nasza wskazówka dotycząca kompasu: zawieś zasady na lodówce lub szafce kuchennej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Poradnik zwraca uwagę na konieczność dbania o bezpieczeństwo podczas treningu, dlatego zaleca się korzystanie z solidnych i bezpiecznych urządzeń sportowych, dostępnych u renomowanych producentów. Sprawdź, jaki sprzęt będzie ci potrzebny do siłownia – tutaj znajdziesz wszystko.

Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post