Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mobilna pomoc drogowa oraz wymiana opony – zadzwoń w razie awarii

0
87

Do w największym stopniu prostych napraw wozu należy wymiana koła. Do wymiany kola będziemy potrzebować: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wówczas trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od samochodu. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu ręcznym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle istotne oraz musimy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to należy je zdjąć, bowiem zasłaniają śruby. Ażeby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno i szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, naturalnie w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło czynimy to łagodnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Po pewnym czasie usuwamy lewarek. I co ważne warto na koniec sprawić powtórnie umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, która ma okazję doprowadzić do zabójczego wypadku – wobec tego już dzisiaj przetestuj https://krakhol.pl/. Wymiana żarówki w samochodzie to w żadnym wypadku nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele aut do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz to mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach wozów wymiana żarówki jest znacznie bardziej karkołomna i ażeby wymienić żarówkę trzeba zdemontować całą lampę. Jeżeli mamy starszy model wozu wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtenczas dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply