Miasta potrzebują profesjonalistów elektryków

Błyskotliwe domy, w jakich wszystko co chcemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakiś czas temu były jedynie marzeniem – dzisiaj niemniej jednak nadzwyczaj wielu specjalistów z dziedziny elektryki oraz elektroniki pracuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je i powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest po prostu proste i fenomenalne. Mają oni dobre uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – znacznie więcej na egzamin sepowski. Rzecz jasna w tej chwili potrzeba na to obfitej ilości pieniędzy, niemniej jednak za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Okazuje się niemniej jednak, że nawet bystre miasta to już nie jedynie wizja przyszłości, jednak stan obecny. Smart city, bowiem taką nazwę nosi właśnie projekt inteligentnego miasta to idea, która ma przede wszystkim natężać komfort działania mieszkańców tego regionu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bo jak się okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najistotniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa oraz oczywiście zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta chodzi naturalnie w gigantycznej mierze o to, by zmniejszyć koszty życia.

Interesującą opcją są również inteligentne dom. Taki błyskotliwy dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń to naturalnie dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy użyciu innego nośnika mobilnego. Fundamentem w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które również rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas zawiadomić o przypuszczalnym zdarzeniu przez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być forma: filmu, fotografie, wiadomości tekstowej.

Dzięki kamerom nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie się dowiedzieć, co też dzieje się w stworzonym przez nas mieszkaniu, jesteśmy w stanie kontrolować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę odnajdująca się w mieszkaniu, lub na naszej idealnej posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą zintegrowanego urządzenia mobilnego. Ewidentnym rozwiązaniem w takim inteligentnym budynku jest też system alarmowy. Błyskotliwy dom albowiem to rozwiązanie dotyczące także bezpieczeństwa, ponieważ poza kamerami oraz alarmami system wyposażony jest w przeróżne czujniki.

Nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie na telefon dostać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma okazję być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, włączeniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co ciekawe możemy też stworzyć niejako wirtualne zdarzenia, jakie to zaprogramujemy, a jakie będą mieć miejsce kiedy w domu nikogo nie ma. Na przykład, iż w danym momencie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak aby osoby z zewnątrz myślały, iż w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, jaki to ciągle się rozwija oraz często jest dopasowany do wymogów osoby w nim mieszkającej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post