Niejednokrotnie pojawiającą przyczyną bólu układu ruchu są zwyrodnienia stawów, szczególnie stawu biodrowego. Niestety choroba ta staje się w współczesnym świecie coraz powszechniejsza, dlatego też duże przeznaczenie ma endoproteza biodra. Dziś życie toczy się ekspresowo, człowiek pożąda obfitej kondycji, by dorównać kroku potrzebom, które musi zaspokoić.
Przeważnie odbija się to na jego zdrowiu. Oprócz tego stworzony przez nas układ biodrowy w wielu przypadkach obciążony jest nadmiarem bezużytecznych kilogramów, co powoduje, iż znacznie częściej choruje. Prócz tego, staw biodrowy w życiu każdego człowieka odgrywa szczególnie znaczącą rolę, co powoduje, że kiedy zaczyna chorować potrzebna jest szybka pomoc, a w zwłaszcza ciężkich, przewlekłych przypadkach nawet endoproteza biodra.
Można oznajmić, iż endoproteza biodra odgrywa rolę części zamiennej. Część ta ma zastępować zniszczony, chory staw i pozwalać potencjalnej osobie na zdrowe, bezbolesne funkcjonowanie. Zabieg, jakim jest endoproteza biodra wykonuje się w większości wypadków wówczas, gdy istnieje taki stan bioder, w jakim nie można przeprowadzić innych zabiegów, bowiem nie przynoszą one rezultatów. Jeśli mamy do czynienia ze schorzeniem stawu kolanowego, w niektórych, kiedy nie pomagają zabiegi rehabilitacyjne, niebezużyteczna jest endoproteza kolana, innymi słowy wszczepienie protezy – tym zajmuje się ortopedia wrocław. Nim nastąpi zabieg, jakim jest endoproteza kolana, pacjent musi zapoznać wszystkie dopuszczalne powikłania, oraz dowiedzieć się, jakie może być potencjalne ryzyko operacji.
Zazwyczaj endoproteza kolana wykonywana jest w sytuacji, gdy ruchomość stawu kolanowego jest ograniczona i stwarza ból. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być na pozór niegroźne skaleczenie, zapalenie, i degeneracja chrząstki, jaką jest pokryta kość. Oprócz tego endoproteza kolana wskazana jest wśród osób znacznie posuniętych w wieku, a też tych, które znamionują się wadą postawy. Nie od razu lekarz zaleca wykonanie tego zabiegu, wskazany jest on dopiero w owym czasie, gdy lekarstwa czy fizjoterapia nie odnoszą pożądanego skutku. W najtrudniejszych przypadkach wykorzystuje się tak zwaną protezę kompletną, szczególnie wówczas, gdy stan kolanowy jest nieomalże całkiem zużyty. Protezę stabilizuje się wyjątkowym cementem, wobec tego już w krótkim czasie po zabiegu można ją obciążać.