Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Karma dla czworonoga – w jaki sposób skonstruować psu odpowiednie warunki?

0
70

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równolegle pies i małe dziecko, wtenczas musimy pamiętać, że to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, jednak także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie wyłącznie karmienie, choć oraz to jest istotne – więcej sprawdzisz na Najlepsza sucha karma dla psa. To ogromny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają czasem nawyk dręczenia pieska, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, więc zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się także nieraz, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im rozmaite przedmioty do uszu i nosa. W owym czasie to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz szuka miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka znaczących zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, by nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy też ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są pozytywne nie tylko dla pieska, niemniej jednak też dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies poprawnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply