Terapia zębisk u młodzi ludzie pod narkozą – jak szykować potomka do odwiedzin u dentysty oraz zabiegu?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub ewentualnie żuchwy w celu utrzymania protezy lub mostu. Są one wykonane z tytanu czy też stopów tytanu oraz są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niesłychanie trwałe oraz mogą służyć przez wiele lat, jeśli są porządnie użytkowane oraz zadbane – leczenie kieszonek dziąsłowych. Nim zostanie założony implant, medyk stomatolog musi szczegółowo zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki bądź żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są słusznymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Procedura wszczepienia implantu jest w większości wypadków przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant wyjątkowy łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub ewentualnie most. Implanty są niezmiernie skuteczne w uzupełnianiu brakujących zębów, lecz ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena może się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Co poniektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednakowoż nie wszystkie, w następstwie tego warto wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji zwykłych zębów. Pacjenci muszą szczotkować implanty tak samo jak swoje naturalne zębiska.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post