Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o ogród?

1
82

Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część sztandarową, wypoczynkową i gospodarczą. Każda z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być słusznie oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na szybkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Kojarzy się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich detalów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części również wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wtenczas o dużo poprawniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Leave a reply