Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

0
30

Projektanci wnętrz poszukują bez przerwy coraz to nowych materiałów wykończeniowych, przy pomocy jakich mogliby realizować swoje wizje oraz pomysły. W ostatnim czasie coraz modniejszy jest korek, i to z kilku różnych przyczyn. Przecież znany jest doskonale każdemu miłośnikowi wina i szampana, gdyż to nim właśnie zamyka się butelki. Lecz kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak interesujące właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Naprawdę popularne stają się w ostatnim czasie chociażby korkowe wykładziny.

Po pierwsze niezwykle ładnie i elegancko się prezentują, do dyspozycji jest wiele najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać dla siebie coś ciekawego. Lecz warto zwrócić także swoją uwagę na użytkowe parametry, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako naturalny materiał zapewnia w środku przyjemny mikroklimat, chroni też świetnie przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Równocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy zrobione z korka, które kładzie się w narożnikach między ścianą i podłogą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod deski albo panele zastosować podkłady z korka, cechujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dużo informacji na temat korka, jak również sklepów które mają w ofercie produkty zrobione z tego właśnie materiału można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply