Zakład pogrzebowy – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Wybór zakładu pogrzebowego jedynie w pierwszej chwili będzie się wydawał prosty. W praktyce niejednokrotnie się okazuje, że rodzina zmarłej osoby będzie w tak złym stanie, że na wiele rzeczy nie zwraca zupełnie uwagi. A to często wykorzystują nieuczciwe firmy, jakie naciągają na dodatkowe wydatki albo mocno zawyżają ceny usług. Dlatego też nawet w obliczu tego smutnego wydarzenia warto zachować trochę spokoju i mimo wszystko na parę rzeczy zwrócić swoją uwagę.

Przede wszystkim taki Zakład pogrzebowy znajdować się powinien możliwie blisko miejsca pogrzebu. Umożliwi to uniknięcie straty czasu na dojeżdżanie aby załatwić wszystkie sprawy, a także w pewnym stopniu zmniejszy też wydatki. Oczywiście całkowicie odmiennie sytuacja będzie wyglądać, jeżeli zgon miał miejsce w jakimś odległym miejscu, wówczas konieczne będzie przetransportowanie ciała. Do tego celu dysponować trzeba odpowiednim samochodem a także mieć niezbędne pozwolenia, a nie każdy zakład będzie takimi dysponował.

Na pewno duże znaczenie będą też miały ceny usług, a tym jest niekiedy różnie. Pomimo że usługi pogrzebowe z reguły nie będą się specjalnie różnić od siebie zakresem, to w praktyce różne zakłady bardzo różnie ustalają swoje cenniki. Niektóre życzą sobie dopłat za wszystkie dodatkowe rzeczy, i w efekcie końcowym po zliczeniu wszystko może się okazać, że zapłaci się znacznie więcej niż u konkurentów. Dlatego też warto sprawdzić wcześniej wybrany zakład pogrzebowy, taki jak na przykład Mój Anioł, i się dowiedzieć wszystkich ważnych szczegółów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić