Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy warto zwrócić swoją uwagę

Jeżeli ktoś będzie chciał poprawić parametry albo wygląd swojego auta, to często decyduje się na jakieś stuningowanie go. Najczęściej posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymiana tłumika na sportowy model. Zwykłe tłumiki są projektowane w taki sposób, żeby zapewnić możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej istotna.

W modelach sportowych zwiększeniu ulega przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony podniesieniem mocy silnika, a z drugiej także się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jeśli jednak ktoś się będzie decydował na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze takie końcówki wydechowe muszą być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby spełniające ten warunek, lecz na rynku trafić też można na modele, jakie mogą nie przejść obowiązkowych badań technicznych albo spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Istotna będzie też odpowiednia jakość wykonania, czyli przede wszystkim zastosowane materiały do produkcji, ale też dostosowanie do konkretnego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o montaż w swoim aucie downpipe bmw. To rozwiązanie także może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o następne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić