Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób działa kserokopiarka oraz do czego możesz ją wykorzystać?

0
56

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie zapewnia kopiowanie dokumentów lub innych surowców graficznych w postaci papierowej. Działanie kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, jaki umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces powielania rozpoczyna się od ulokowania oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

Następnie, światło lampy skanującej przesuwa się po oryginalnym dokumencie, czytając wiadomości o jego treści oraz obrazach. Te informacje są potem przekazywane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza proces elektrofotografii. W tym momencie, na przestrzeni bębna fotoreceptorowego pozostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a następnie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwnym znaku.

To naturalnie dzięki temu, w miejscach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ciężar elektrostatyczny zostaje usunięty, natomiast w miejscach, w jakim miejscu obraz lub ewentualnie tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – leasing kserokopiarek. Następnie, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do miejsc naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi odrobinami proszku, jakie są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są najczęściej wykorzystywane w formie kartek, ale poniektóre kserokopiarki używają szczególnych bębnów tonerowych. Tonery są następny transportowane na papier poprzez przepuszczenie go pomiędzy bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest utrwalany na papierze poprzez podgrzanie i dociskanie go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply