Psychoterapia ukierunkowana na indywidualne rozpatrywanie, realizowana w ośrodku HARMONIA

Psychoterapia ukierunkowana na indywidualne rozpatrywanie, realizowana w ośrodku HARMONIA sprawdzi się w przypadku pacjentów, którzy: zamierzają pracować nad traumą, zamierzają inwestować w swój rozwój osobisty, chcą dobrze poradzić sobie w kontaktach z ludźmi, chcieliby wzmocnić pewność siebie oraz którym będzie zależało na tym, by ograniczyć efekty negatywnych zdarzeń, jakie mają miejsce w ich życiu.

Osobista relacja pomiędzy psychoterapeutą i pacjentem pozwala pracować nad tym, co jest istotne w konkretnym wypadku. Dzięki temu klient ma możliwość wypracować sposoby radzenia sobie z bieżącymi albo powracającymi kłopotami. W trakcie pierwszej sesji podpisany jest tak zwany kontrakt terapeutyczny, na podstawie jakiego psychoterapeuta i klient ustalą, w jaki sposób będą przebiegać spotkania. To dokładnie kontrakt stanowi zabezpieczenie tego, aby wszystko odbyło się jak trzeba. Klienci dowiedzą się także, w oparciu o jaką szkołę będą przebiegały konsultacje z terapeutą.

Kiedy będzie to niezbędne, ekspert skieruje pacjenta również do innych ekspertów, na przykład w celu wdrożenia środków farmakologicznych albo przygotowania dobrego menu. Warto sprawdzić co oferuje poradnia psychologiczna. Zapewnione jest to, że im bardziej ktoś się zaangażuje, tym prędzej może osiągnąć stan, w jakim będzie czuć się pewnie.

Najczęściej pojawiające się rekomendacje do rozpoczęcia psychoterapii to: depresja, stany lękowe, nerwica, trauma, zaburzenia odżywiania, bądź problemy psychiczne będące efektem schorzeń przewlekłych. W gabinecie HARMONIA możliwe jest korzystanie z terapii indywidualnej, grupowej lub psychoterapii par. Wsparcie psychologiczne może okazać się niezbędne na dowolnych etapach życia. I z tego względu tak znaczące pozostaje to, by korzystać ze świadczeń ekspertów, rozeznanych w tym, czym się zajmują i odnośnie których jest pewność, że ciągle się będą rozwijać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post