Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomiarowe króćce – do czego się ich używa

0
31

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają ciągłego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. W szczególności jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w jakich niewielka nawet usterka doprowadzić może do czegoś poważnego. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary podstawowych parametrów, co pozwoli zdiagnozować awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów stosowane są rozmaite techniki, bardziej i mniej zaawansowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony niedrogie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjne zmierzenie temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Takie elementy dostępne są w wielu różnych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dobraniem pasującego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu przesłać specyfikację po ustalonym czasie odebrać zamówione elementy.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranego materiału, również ze względu na rodzaj cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on także być odpowiednio odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zapewnić odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne odmiany stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice zewnętrzne króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, przez co typowe modele wykorzystać można w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply