Odkurzacz bezworkowy: zalety

Odkurzacz bezworkowy pozostaje najnowszą innowacją w świecie odkurzaczy. Ten sukces jest po raz pierwszy powiązany z użytkownikami, którzy uznali je za łatwiejsze w użyciu, czyszczeniu i konserwacji, lub po prostu znudziło im się przechowywanie zapasowych toreb, kiedy najbardziej ich potrzebowali. Chociaż różni się to w zależności od modelu, poniższa lista przedstawia najczęstsze korzyści związane z odkurzaczami bezworkowymi.

Odkurzacz bezworkowy kosztuje na dłuższą metę mniej: po zakupie odkurzacz bezworkowy jest tańszy w eksploatacji i konserwacji niż jego konkurent w workach. Wynika to głównie z tego, że nie trzeba wielokrotnie kupować worków tylko po to, aby móc korzystać z odkurzacza. Zbiornik na kurz w modelu bezworkowym można wielokrotnie opróżniać, co zapewnia trwałość maszyny.

Łatwo zorientować się, kiedy go opróżnić: przezroczyste komory, które są standardem w odkurzaczach bezworkowych, ułatwiają sprawdzenie, kiedy należy opróżnić zbiornik. Na pierwszy rzut oka można również łatwo sprawdzić, czy Twój odkurzacz działa tak wydajnie, jak powinien, bez względu na to, czy ma pełny zbiornik, czy nie. Satysfakcjonujące może być również wyraźne zobaczenie, że odkurzacz zbiera brud. Podobnie jak w przypadku odkurzaczy workowych, urządzenie będzie nieco skuteczne, gdy brud stanowi 50% zbiornika, czego można łatwo uniknąć, często opróżniając jego zawartość.

Odkurzacz bezworkowy jest bardziej przyjazny dla środowiska: Odkurzacz cyklonowy jest opcją bardziej przyjazną dla środowiska, ponieważ odkurzacze workowane mogą zużyć setki worków w ciągu ich życia. W modelu bezworkowym możesz nawet opróżnić komorę bezpośrednio do pojemnika na kompost dla użytkowników z mocnym włóknem ekologicznym. Ponadto, jeśli przypadkowo odkurzysz coś cennego, po prostu otwórz komorę, aby odzyskać przedmiot, w przeciwieństwie do odkurzacza workowego, w którym jest to znacznie trudniejsze. Więcej informacji na najważniejsze informacje z tym związane na https://kb.pl/porady/czy-potrzebny-mi-odkurzacz-bezprzewodowy-_wp21/

Odkurzacz bezworkowy: wady

Chociaż odkurzacze bezworkowe są popularnym wyborem wśród konsumentów, nie są one odpowiednie dla wszystkich. Ten rodzaj odkurzacza ma kilka wyraźnych wad i warto wziąć to pod uwagę, aby nie rozczarować się przyszłym zakupem.

Zwiększona ekspozycja na alergeny: Odkurzacze bezworkowe mogą narazić użytkowników na więcej kurzu i alergenów, zwłaszcza podczas próby opróżnienia komory z brudu i gruzu. Wynika to głównie z faktu, że nie trafiają one do hermetycznej torby, ale raczej do hermetycznej komory. Ponieważ proces utylizacji nie polega tylko na wyjęciu worka, możliwe jest, że kurz i alergeny wrócą do powietrza w Twoim domu po opróżnieniu odkurzacza bezworkowego.

Odkurzacz bezworkowy wymaga większej konserwacji: ta wada jest nieco bardziej anegdotyczna, ponieważ prawdopodobnie nie dotknie wielu osób. Jednak ze względu na swoją konstrukcję niektórzy konsumenci uważają, że ten rodzaj odkurzacza wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Podczas opróżniania pomieszczenia należy zachować ostrożność, najlepiej na zewnątrz, aby zapobiec przedostawaniu się alergenów do powietrza w pomieszczeniu. Od czasu do czasu konieczne będzie również czyszczenie filtrów.

Jak wybrać odkurzacz z workiem lub bez?

Oto kilka pytań, które należy sobie zadać, jeśli nadal wahasz się co do odkurzacza z workiem lub bez.Czy chciałbyś, aby Twój odkurzacz był ekologiczny?Odkurzacze bezworkowe są zwykle lepsze dla środowiska, ponieważ nie produkują nic do wyrzucenia poza zebranym brudem. Odkurzacze workowane mogą zużywać dziesiątki, a nawet setki jednorazowych worków w ciągu swojego życia.

To powiedziawszy, jeśli nadal wolisz model z torbą, możesz zrekompensować sobie sortowanie selektywne. Podobnie trzeba będzie postarać się wybrać możliwie najmniej wydajne urządzenie, aby zużywać minimum energii niezbędnej dla gospodarstwa domowego.

Czy oddychanie kurzem przeszkadza Tobie i Twoim bliskim?

Odkurzacze w workach są często bardziej odpowiednie dla osób z astmą, a także alergiami środowiskowymi. Dzieje się tak, ponieważ wiele nowoczesnych toreb jest wykonanych z materiału kompatybilnego z HEPA (High Efficiency Particulate Air), który zatrzymuje kurz i brud. Większość odkurzaczy bezworkowych jest również wyposażona w filtry HEPA, ale dodanie dodatkowej warstwy ochronnej worka może być lepsze dla osób z poważnymi problemami zdrowotnymi wynikającymi z narażenia na kurz i alergeny.

Podobnie worek uwalnia znacznie mniej kurzu do powietrza, gdy że wyrzucasz go, niż gdy opróżniasz odkurzacz bezworkowy. Niektóre worki są wykonane z gumowymi uszczelkami, które praktycznie nie uwalniają cząstek stałych po wyjęciu ich z odkurzacza.

Czy posiadasz jakieś zwierzęta?

Wybór odkurzacza z workiem lub bez worka jest ważny, gdy masz zwierzęta. Jeśli chodzi o wydajność i higienę, zdecydowanie wolę modele z workami o jednakowej mocy. Rzeczywiście, sierść psów i kotów ma tendencję do uciekania ze zbiornika podczas jego opróżniania, z wyjątkiem wysokiej klasy odkurzaczy Dyson.

Jak często chcesz opróżniać odkurzacz?

Worki mogą pomieścić do dwóch razy więcej brudu i kurzu niż pojemnik w odkurzaczu bezworkowym. Jeśli nie masz nic przeciwko opróżnianiu odkurzacza dwa razy częściej, odkurzacz bezworkowy może być właśnie dla Ciebie. Zmniejszona pojemność odkurzaczy bezworkowych oznacza również, że osoby wrażliwe na kurz i brud będą znacznie częściej narażone na alergeny.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post