Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem przewozić bądź też holować przyczepę kempingową?

0
66

Przyczepa kempingowa żąda holowania, wskutek tego potrzebne są konkretne wiadomości w tym zakresie. Holować wolno różne przyczepy, jednak trzeba wiedzieć, że ciągnąć można tylko oraz jedynie taką przyczepę, jakiej masa całościowa jest niższa od masy auta.

Jeśli gra toczy się o kempingowe, więcej na kamper. Ponadto przepisy dopuszczają ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei zarządzamy wozem terenowym i będziemy pragnęli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie potrzebne postaranie się o pomocnicze uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, warto również sięgnąć do przepisów technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Również w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie odszukać parę przepisów, związanych z przyczepami. Między każdą przyczepą, a holującym ją pojazdem musi znajdować się połączenie w postaci linki lub ewentualnie łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply