Jakim sposobem przewozić bądź też holować przyczepę kempingową?

Przyczepa kempingowa żąda holowania, wskutek tego potrzebne są konkretne wiadomości w tym zakresie. Holować wolno różne przyczepy, jednak trzeba wiedzieć, że ciągnąć można tylko oraz jedynie taką przyczepę, jakiej masa całościowa jest niższa od masy auta.

Jeśli gra toczy się o kempingowe, więcej na kamper. Ponadto przepisy dopuszczają ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei zarządzamy wozem terenowym i będziemy pragnęli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie potrzebne postaranie się o pomocnicze uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, warto również sięgnąć do przepisów technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Również w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie odszukać parę przepisów, związanych z przyczepami. Między każdą przyczepą, a holującym ją pojazdem musi znajdować się połączenie w postaci linki lub ewentualnie łańcucha.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dbanie o rzęsy z odżywką

Długie rzęsy to kluczowa cecha kobiecości. Zdecydowanie najpiękniejsze nie są sztuczne rzęsy, ale naturalne. Jak dbać o nasze rzęsy? Jakie kosmetyki powinniśmy brać, aby poprawić ich kondycję, wydłużyć i podkręcić?…
Wyświetl post