Jak wygląda egzamin na budowlane uprawnienia

Osoby, jakie chciałyby się zajmować kierowaniem budów czy nadzorami inwestycji, muszą mieć odpowiednie kwalifikacje, dodatkowo poświadczone wymaganymi dokumentami. Aby faktycznie mogły pracować w takiej roli, to zgodnie z przepisami, które obecnie obowiązują posiadać muszą uprawnienia budowlane. Tego typu uprawnienia przede wszystkim wymagają spełnienia paru wyszczególnionych w przepisach warunków, a na koniec pozytywnego zdania egzaminu. W pierwszej kolejności taki kandydat musi posiadać kierunkowe wykształcenie, najlepiej pod postacią ukończonych studiów wyższych. Ale to nie wszystko, gdyż zanim będzie mógł przystąpić do egzaminu, to czekają go jeszcze praktyki zawodowe, trwające od roku do czterech.

Takie praktyki odbywają się w biurach projektowych lub na jakiejś budowie, i mają przede wszystkim na celu naukę tego, co będzie w praktyce czekać podczas wykonywania tego zawodu. Egzamin odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Złożony on jest z dwóch części, czyli pisemnej i ustnej. Najpierw zdający mają pisemną część, która ma postać testu z wyborem jednej prawidłowej odpowiedzi. Po zdaniu pozytywnie tej części przystąpić można do ustnej części, odbywającej się kilka do kilkunastu dni po ukończeniu testu. W czasie tego etapu kandydaci losują zestaw pytań, na który muszą prawidłowo odpowiedzieć.

Zakres wiedzy niezbędnej do zdania obu części egzaminu jest naprawdę duży, ponieważ będzie on obejmował tylko tematy związane z budownictwem, lecz również obowiązujące regulacje i przepisy. Dlatego też ważną sprawą podczas nauki jest znalezienie dobrych materiałów, z jakich będzie się można nauczyć wszystkiego. Sporą ilość tego typu materiałów ma chociażby Segregator aktów prawnych na uprawnienia budowlane, a dodatkowym plusem takiej opcji jest zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z prawidłowymi odpowiedziami. Osoby interesujące się czymś takim mogą sprawdzić Opinie o programie UPRAWNIENIA BUDOWLANE, być może takiej lekturze zaczną się przekonywać do uczenia z jednego z takich narzędzi.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić