Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze wybrać tablicę sensoryczna dla dziecka

1
62

O tym, jak pozytywnie różnego rodzaju edukacyjne zabawki wpływają na ogólny rozwój dzieci, wielokrotnie już wspominano. Jedną z bardziej polecanych zabawek tego typu są tablice manipulacyjne, które od pewnego czasu zaczęły się cieszyć rosnącą popularnością pośród rodziców. Takie tablice są dostępne w dużej ilości sklepów, można wybierać zarówno spośród małych jak i dużych modeli. Przeważnie składają się z płyty zrobionej ze sklejki lub drewna, do której przyczepione są najróżniejsze przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy takich tablic w jakiś sposób mogą być przekręcane, przesuwane, naciskane albo obracane, dzięki czemu maluchy mogą na nich ćwiczyć nowe umiejętności. Przedmiotami może być w zasadzie wszystko, co niesie jakieś edukacyjne wartości. Bardzo często tablica sensoryczna będzie zawierać zębatki, pokrętła i suwaki, lecz również rozmaite przedmioty z przyciskami. Świetnie się będą się też sprawdzać różnego rodzaju rurki, do jakich można wrzucać niewielkie kulki, ale też trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Tablice tego typu użytkowane mogą być już przez roczne maluchy, lecz niejednokrotnie i pięcioletni odkrywcy spędzają na zabawie długie godziny. Lecz nie tylko o rozrywkę chodzi, ale także o rozwój manualnych zdolności i wyobraźni, a w tym tablica edukacyjna naprawdę świetnie się sprawdza. Każdy z elementów tablicy to jakieś wyzwanie, a żeby coś się udało przesunąć albo otworzyć, czasami trzeba się trochę postarać. Taka forma zabawy doskonale stymuluje wiele zmysłów, nie tylko sam wzrok i dotyk, ale niejednokrotnie również słuch. Poza tym może dzieci nauczyć cierpliwości i skupienia, to znaczy tak przydatnych w życiu dorosłym cech.

A jednocześnie przez to, że wszystkie elementy są bezpieczne, to nie ma ograniczeń aby zaspokajać swoją ciekawość. Dzieci wszystko mogą dotykać, wszystko nacisnąć czy przesunąć, i sprawdzić tym sposobem, jak dane przedmioty funkcjonują i się zachowują. Dobrze dobrane tablice edukacyjne dla dzieci mogą być doskonałą formą zabawy nawet przez kilka lat, i przez cały ten czas uczyć będą dzieci coraz to nowych umiejętności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Leave a reply