Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Debety hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

0
62

W minionych latach coraz trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na nabycie domu czy mieszkania, taka sytuacja jest szczególnie dostrzegalna od początku bieżącego roku, kiedy instytucje finansowe zaczęły wprowadzać w życie tak nazywaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego wobec tego tak rzeczywiście zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto opłacalnym, mogą mieć tu znaczenie? Często okazuje się, że bardzo znaczącym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt Hipoteczny. W ogólności prościej jest uzyskać wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, w takim razie zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu czy mieszkania, bowiem może okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku i iż dzieli ich dosyć obfita różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują rozmaitą politykę przyznawania kredytu, zazwyczaj jest tak, że brany jest po uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeśli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a w następnej kolejności sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply