Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach starać się można o konsumencką upadłość

0
33

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta wiele osób w naszym kraju. Ale z różnych powodów niekiedy przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich codziennym życiu. Zwłaszcza przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług może urosnąć do wysokich kwot, zaczynają się też czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeżeli taka sytuacja utrzymywać się będzie przez parę miesięcy i taka osoba nie ma szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Taka możliwość pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom dało szansę na powrót do normalnego życia. Żeby móc skorzystać z takiej opcji, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą nieprowadzącą własnej firmy. Dodatkowo w przepisach jest określone, że okres niespłacania swoich zobowiązań powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek składa się do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie wszystkich długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli do niej się przyczyniło niedbalstwo lub celowe działanie, to wtedy decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat znaleźć można w sieci, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply