Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób hologramy są wykorzystywane do zabezpieczenia druków

0
44

Pierwsze hologramy zaczęły powstawać kilkadziesiąt lat temu, i od razu zachwyciły swoim pięknem i wyglądem. Są one tworzone przy pomocy laserów o dużej precyzji, które przez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują obraz w trójwymiarze. W zależności od kąta padania światła i patrzenia takie obrazy mogą się mienić wspaniałymi barwami, i wyglądać faktycznie jakby całkiem realne.

Dzięki temu zaczęto je powszechnie wykorzystywać do najróżniejszych zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć na przykład na papierowych pieniądzach, najróżniejszych akcjach i obligacjach czy urzędowych drukach, lecz również biletach czy innych dokumentach. Podrobienie skomplikowanego hologramu będzie ogromnie trudne, ponieważ jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Z tego też powodu wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są znacznie bardziej bezpieczne niż zwykłe, które wydrukować można przy pomocy dobrej drukarki. Jeżeli okaże się to potrzebne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą elementy niewidoczne gołym okiem, na przykład takie jak nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytania potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, za pomocą jakiego będzie można potwierdzić prawdziwość, ale to zagwarantuje najwyższy stopień ochrony. Jak można zauważyć technologia ta stosowana jest także do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, lecz również i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply