Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Stały opał na zimę – na jakie rzeczy zwracać swoją uwagę

0
27

Wielu posiadaczy domów używa pieców, jakie przeznaczone są do spalania różnych rodzajów stałego opału. Najczęściej to jest drewno lub węgiel, lecz coraz większą popularnością cieszy się też ekogroszek czy brykiet drzewny. Poszczególne rodzaje paliwa stałego różnią się jednak mocno od siebie, z tego też powodu przy wyborze należy na parę rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności opał, jaki chce się spalać, musi mieć wystarczającą opałową wartość.

Najlepiej parametr ten wygląda w przypadku węgla kamiennego, a kaloryczność drewna i pelletu w dużym stopniu zależą od gatunku, z jakiego pochodzą. Bardzo ważne jest też, aby paliwo było dobrze wysuszone przed spalaniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości ciepła, lecz przy spalaniu wydzielać się też może dużo niebezpiecznych związków. Dlatego nawet jeśli wybierze się dobry jakościowo opał, to na jego wilgotność także należy zwrócić trochę uwagi.

Wiele osób zwraca za to dużą uwagę na sprawy finansowe. Z reguły będzie tak, że materiały mające największą kaloryczność też najwięcej kosztują. Dlatego przy zakupie nie można patrzeć jedynie na cenę, ale też na to, jak dużo opału trzeba będzie zużyć. Niejednokrotnie znacznie lepszą opcją będzie zakup dobrego jakościowo, ale nieco droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał kupować można w hurtowniach, a takie można znaleźć na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż ekogroszku i przeglądnięciu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply