Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk i proste zęby – jak mieć ładny uśmiech?

0
58

Sznur zdrowych, estetycznych zębów to nieodłączny element aktualnego kanonu atrakcyjna. Ważne jednak, żeby zęby były łatwe. Niestety, niedużo osób ma świetny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, czy też bardziej poprawnie usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia poniekąd trudno odnotować.

Skutkiem tego nie żądają one specjalnego leczenia. Czasami jednakże pojawia się znaczny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują obszerny dokuczliwość u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie niedociągnięcia należy jak najszybciej korygować. Im poprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym odpowiedniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nadmiernie masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są niezwykle drobne oraz pojawiają się wolne przestrzenie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga profesjonalista – stomatolog Warszawa Wola. Przy niezwykle ciężkich wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze specjalnych zamków oraz drutu o słusznej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, wywołując przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki właściwemu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, działające o wiele łagodniej. Człowiek w własnym życiu ma tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. Niekiedy w skutku nieszczęśliwego wypadku dociera do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. W owym czasie także potrzebna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta wyjątkowej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply