Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Panele z winylu – jakie mają zalety i wady

0
60

Szukając trwałego i ładnego sposobu na podłogi w swoim domu z pewnością warto się zastanowić nad winylowymi panelami. Są one oferowane w szerokiej gamie wzorów i motywów, a ich liczne zalety sprawiają, że rozwiązanie to jest na długie lata. Winyl to bardzo trwały materiał, każdy taki panel posiada kilka jego warstw.

Producenci na wierzch panela dodatkowo kładą przezroczystą poliuretanową warstwę, która zapewnia wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Panele tego typu świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale też w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Obecnie w sklepach jest duży wybór paneli winylowych, klienci zaczynają je wybierać zamiast drewnianych. Ma to też przełożenie na duże zróżnicowanie jeśli chodzi o wzory i kolory, zarówno w stylistyce przypominającej naturalne drewno, jak również w różnych kształtach geometrycznych.

Niewielka grubość oraz bardzo dobra przewodność cieplna powodują, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszym rozwiązaniem wtedy jest ich przyklejenie do posadzki przy pomocy dedykowanego kleju. Montaż taki wymagał będzie idealnie równego podłoża, tak samo zresztą jak klasyczne wpusty. Przy klasycznym montażu zalecane jest użycie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna wszelkie nierówności. Jeśli wszystko zostanie zrobione w prawidłowy sposób, to bez żadnego problemu taka podłoga może wytrzymać długie lata użytkowana.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply