Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są popularne rodzaje hostingów pod strony internetowe

0
45

Jeśli ktoś będzie chciał, żeby jego stronę było widać w internecie, to gdzieś musi umieścić jej dane. Do tego celu służą odpowiednie serwery, jakie na podstawie podanego adresu otrzymują zapytania użytkowników przeglądarek i zwracają wygenerowaną treść. W zależności od konfiguracji na takim serwerze może działać jedynie jedna internetowa strona, a może być ich więcej. Takie miejsca potocznie są nazywane hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeżeli ktoś nie będzie chciał nic płacić, to nawet znajdzie całkowicie darmowe, lecz w ich przypadku nie jednak się nie należy spodziewać zbyt wysokich parametrów. Pośród posiadaczy małych internetowych stron największą popularnością cieszą się hostingi współdzielone. Na jednej maszynie fizycznej może się znajdować od kilku do kilkudziesięciu kont, i one wszystkie wspólnie działają.

Zaletą tego rozwiązania są stosunkowo niskie ceny, wynoszące niekiedy kilka złotych za miesiąc, ale w przypadku większego obciążenia mogą być problemy z wydajnością. W takich przypadkach znacznie lepszy będzie trochę droższy hosting VPS serwer, który ma ustalone zasoby pod postacią pamięci i procesora. Dlatego nawet jeśli na jednym z kont coś zacznie się dziać, to nie wpłynie to w żaden sposób to na stabilność działania pozostałych stron. W przypadku dużych stron można się też zdecydować na serwer dedykowany, który jest całkiem niezależną maszyną. Bardzo chętnie wybierane jest też takie rozwiązanie jak hosting WordPress Woocommerce, czyli dedykowany pod konkretne oprogramowanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply