Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaki sens dla ludzi ma muzyka? Głośniki oraz jakość

0
75

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Znamionuje się taktem synkopowanym i wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, iż główni muzycy jazzowi, jakimi byli afroamerykanie nie znali nut. Sednem tej muzyki jest zgrabne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do legendarnych muzyków należy na pewno Jan Garbarek, norweski saksofonista, lecz polskiego pochodzenia.

Najszerzej asocjowanym muzykiem, jest tudzież Louis Armstrong, trębacz, który zmarł w 1971 roku, jeżeli chodzi zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich znany z imponującej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych przeszłego wieku.

W okresie stalinizmu był jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dziś granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszystkich muzyków – istotne są też solidne wyposażenia, jak scan speak głośniki. Sama muzyka natomiast ma się odpowiednio oraz choć liczba słuchaczy zmalała, to bez ustanku są jeszcze kluby w których grany jest jazz. Pierwszymi muzykami grającymi bluesa, byli afroamerykanie wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dosyć starą muzyką, jej zalążki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce problematyką jest smutek, niezadowolenie. A on może mieć równe przyczyny, jak niespełniona miłość, lub niezadowolenie ze społeczeństwa, dysproporcje biegłych. Samo słowo blues w języku angielskim świadczy rozpacz.

Z początku blues był jedynie śpiewany, dopiero w poprzednim wieku zaczęto dodawać kolejne instrumenty. Najporządniej legendarnym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o którym mówi się, iż jest królem tej muzyki. Blues poprzez lata mocno się rozwinął, powstało wiele odłamów. Najsławniejszym, polskim bluesrockowym zespołem jest bez wątpienia Dżem, jakiego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra nadal, jednak ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się bardzo dobrze oraz w dalszym ciągu przyciąga wielu zapaleńców. Wciąż istnieją kluby gdzie grana jest jedynie ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply