Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są używane kurtyny i przegrody z PCV

0
71

Nowoczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z rozmaitych elementów wykonanych z PCV. Tworzywo to ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego formą są różnego rodzaju folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest mocno elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pęknięcia, a przy tym ma ona świetną odporność na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu stanowi doskonały izolator termiczny. Ta cecha PCV wykorzystywana jest powszechnie przy kolejnym popularnym wykorzystaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez jakie po odsunięciu można przejechać wózkiem albo przejść.

Jednocześnie w normalnym stanie takie paski dokładnie do siebie przylegają, i zapobiegają skutecznie utracie ciepła. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć rozmaite kolory. Typowo robione są one z przezroczystego tworzywa, lecz są również możliwości jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Mniej widocznym, lecz bardzo ważnym miejscem zastosowania takich folii są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia mająca grubość zaledwie pół milimetra zatrzymuje w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply