Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ekologiczny prąd i nagrzewanie – pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką

0
78

Pompę można mieć w dowolnym domu jako wsparcie przy osuszaniu piwnicy – mała pompa dostępna w dowolnym sklepie z artykułami do domu. A również prywatny odbiorca ma prawo się pokusić o nabycie pompy cieplnej wspierającej odwierty geotermalne w ogrzewaniu podłogowym lub cieplnym danego obiektu. To są artykuły wykorzystujące właściwości pomp. Same pompy możemy podzielić na pompy wirowe krętne, jakie sprężają ciecz czy też osad za pomocą wirnika, jaki tworzy zjawisko ssania oraz na pompy wirowe krążeniowe, które same zasysają ciecz jedynie pobierając energię elektryczną bądź z silnika. Drugą branżą są pompy wyporowe – panele fotowoltaiczne Wrocław.

Efekt zasysania odbywa się przy użyciu tłoka, kół zębatych, śruby, membrany czy też nawet elastycznych ścian pompy, jakie przesuwają transportowaną ciecz w obrębie pompy. Czy to pompa krętna czy wyporowa, każda bazuje na trzech kluczowych sylwetkach. Są to: wydajność wyrażona w litrach na sekundę, wysokość podnoszenia, bądź maksymalne ciśnienie oraz moc, która podawana jest jako iloczyn dwóch poprzednich. Użytkowanie ciepła zgromadzonego w płaszczu ziemi jak i tego, które się z niej wydobywa nazywa się procesem pozyskiwaniem energii geotermalnej. Tak zdobyte ciepło należy do odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr, lub promienie słoneczne.

Nazywamy je odnawialnymi, albowiem ich źródła są niewyczerpywane. Stają się coraz modniejsze oraz atrakcyjniejsze ponieważ ich używanie nie naraża atmosfery na zanieczyszczenia. W energii geotermalnej prócz samego ciepła pobranego z gruntu użytkuje się też wody gruntowe, które pompy ciepłownicze pobierają z odwiertów czasem bezpośrednio do instalacji zamontowanej jako ogrzewanie podłogowe w danym domu. By dostarczyć sobie ciepłego źródła z wód termalnych stosuje się tzw. odwierty geotermalne. Głębi na jakie zapuszcza się wiertło wiertnicy nie są z góry narzucone, gdyż poziom wód gruntowych jest rozmaity i wynosi od 2m aż do 150 metrów. Im woda jest dokładniej tym jest cieplejsza, a jej temperatura nie zależy od pory roku panującej na przestrzeni ziemi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a reply