Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Chińska medycyna naturalna kładzie nacisk na profilaktykę

1
77

Medycyna chińska reprezentuje zasadę, iż prawidłowiej zapobiegać niż leczyć, stawia przede wszystkim na profilaktykę, a tworzą ją dwa koronne nurty filozoficzne, ponieważ filozofia jest jej podstawą. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci niesłychanie dbają o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich zezwala im na długie, zdrowe życie – więcej o zdrowiu i chorobach na suchy kaszel. Na pięć rejonów świata, w których wolno zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na obszarze Chin.

Świadczy to o tym, iż profilaktyka, na jaką Chińczycy kładą najogromniejszy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin dużą rolę, także w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć kilku etapów w swoim życiu – narodzin, własnego rozwoju, procesu starzenia i śmierci. Mimo to sposób, w Jak i nasze życie przeżyjemy zależy tylko oraz wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy odszukamy właściwą dla siebie drogę życia.

Powinniśmy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z obrębu optymalnego rozwoju, dobrej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, należytego samopoczucia, by przez całe życie mieć po prostu solidne zdrowie. Działania, które zmierzają do zapewnienia sobie właściwej starości, ograniczające oraz łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być naszym nadrzędnym celem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Leave a reply