Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

5 kluczy do zapobiegania powikłaniom ciąży

1
81

Wskazówki dotyczące zdrowej ciąży

Kiedy kobieta dowiaduje się, że zostanie matką, nie ma nic więcej niż zdrowej ciąży, która jest pomyślnie doprowadzona do porodu. Podczas gdy niektóre komplikacje ciążowe występują u kobiet całkowicie zdrowych, pojawiają się inne problemy, których można całkowicie uniknąć. Przestrzeganie tych wskazówek dotyczących zdrowej ciąży z pewnością zmniejszy ryzyko powikłań ciąży i całkowicie im zapobiegnie.

5 sposobów na uniknięcie problematycznej ciąży

Regularnie przychodź na spotkania

Uczestnictwo we wszystkich rutynowych wizytach położniczo-ginekologicznych przez cały okres ciąży pozwoli lekarzowi kobiecemu monitorować i śledzić bicie serca dziecka, jego wzrost i ogólny stan zdrowia – a także ogólny stan zdrowia matki. Podobnie, uczestnictwo we wszystkich wizytach u specjalisty ciąż wysokiego ryzyka zwiększy prawdopodobieństwo, że stan chorobowy lub problem zostanie wykryty raczej wcześniej niż później, dzięki ultradźwiękom 3D i 4D, a także nieinwazyjnym testom na powikłania i stany. Poważne traktowanie tych wizyt i pojawianie się na każdym z nich może odmienić i uratować życie Twojego dziecka.

Uczyń swoje zdrowie priorytetem

Tylko dlatego, że masz teraz kogoś innego, o co musisz się martwić, nie oznacza to, że możesz przestać traktować siebie – przede wszystkim swoje zdrowie – jako priorytet. Ekstremalne zmęczenie, wysoki poziom stresu i zła dieta to czynniki przyczyniające się do poważnych powikłań ciąży. Jeśli jesteś w ciąży, śpij zgodnie z zaleceniami (zwykle 7-8 godzin na dobę), przestrzegaj zdrowej diety i ćwiczeń oraz poświęcasz czas w ciągu dnia na zmniejszenie poziomu stresu – niezależnie od tego, czy jest to krótka praktyka mediacyjna, czy energiczny spacer na świeżym powietrzu – warto zadbać o bezpieczeństwo siebie i małego tobołka radości. kalendarz ciąży – sprawdź

Rzuć palenie i picie

  1. Cokolwiek spożywasz, dziecko też. Więc kiedy pijesz alkohol i palisz tytoń, te szkodliwe substancje trafiają bezpośrednio do dziecka, również na nie negatywnie wpływając.
  2. Poród przedwczesny jest poważnym powikłaniem i bezpośrednim skutkiem ubocznym palenia i picia w czasie ciąży.
  3. Zdecydowanie zaleca się, aby kobieta zrezygnowała z palenia, gdy tylko próbuje zajść w ciążę i/lub gdy dowiaduje się, że jest w ciąży.
  4. Nawet jeśli rzucenie palenia może być trudne, pamiętanie o zagrożeniach związanych z porodem przedwczesnym – takim jak śmierć noworodka i długotrwała niepełnosprawność dziecka – ułatwi ten proces.

Unikaj szkodliwych pokarmów

Bezpieczeństwo żywności jest kluczowym elementem utrzymania zdrowej ciąży. W rzeczywistości nie spożywanie szkodliwej żywności, która może zaszkodzić dziecku, jest w rzeczywistości jednym z najbardziej zapobiegawczych środków, jakie może podjąć kobieta w ciąży. Żywność, która stanowi zagrożenie dla zdrowia dziecka, dzieli się na różne kategorie – zwłaszcza te, które zawierają pewne bakterie, takie jak listeria, salmonella i toksoplazmoza. Unikaj niepasteryzowanego mleka i sera, dokładnie ugotuj mięso przed jego spożyciem (bez krwistego lub średnio wysmażonego steku lub hamburgerów), pomiń jajka na miękko lub surowe i unikaj niedogotowanego drobiu. Ponadto pamiętaj o dokładnym umyciu i ugotowaniu warzyw

Utrzymuj zdrową wagę

Waga kobiety w ciąży jest czynnikiem decydującym o zapobieganiu powikłaniom ciąży. Przejadanie się, spożywanie zbyt dużej ilości słodkich pokarmów, cukrzyca i ogólnie nadwaga to możliwe czynniki wywołujące stan przedrzucawkowy, stan charakteryzujący się wysokim ciśnieniem krwi, który może bezpośrednio wpływać na zdolność dziecka do przyjmowania krwi i tlenu w łonie matki – oprócz cukrzyca ciężarnych. Przeciwnie, bycie zbyt szczupłym i niedostatecznym jedzeniem również są szkodliwymi czynnikami. Unikaj stanu przedrzucawkowego, cukrzycy ciążowej i innych powikłań, utrzymując prawidłową wagę przez cały okres ciąży. Kobiety są zachęcane do regularnych ćwiczeń według uznania lekarza i zdrowej diety.

Poradnictwo przedkoncepcyjne w NJ

Przejmij kontrolę nad swoją ciążą, postaw zdrowie swoje i dziecka na pierwszym miejscu. Skontaktuj się z New Jersey Perinatal Associates, aby otrzymać poradę przed poczęciem i zapobiec występowaniu powikłań związanych z ciążą. Jesteśmy w pełni oddani zapewnieniu wysokiej jakości opieki!

Nie jesteś jeszcze gotowy na dziecko? Jeden przypadek seksu bez zabezpieczenia wystarczy, aby wybić światło dzienne z osoby, szczególnie dla tych, którzy nie planowali powiększania swojej rodziny. Życie w strachu, dopóki kobieta nie dostanie miesiączki, to traumatyczny czas. I właśnie dlatego; mogłeś często słyszeć ludzi mówiących o bezpiecznym seksie. Bezpieczny seks to nie tylko zapobieganie niechcianej ciąży, ale także zapobieganie wszelkim chorobom przenoszonym drogą płciową. Bezpieczny seks oznacza używanie prezerwatyw lub przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w nagłych wypadkach. Jednak zdarzają się również przypadki, w których prezerwatywa pęka lub czas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest odpowiedni.

Wszystko to może doprowadzić do niechcianej ciąży. A jeśli nie jesteś w ciąży, możesz zarazić się STD (choroba przenoszona drogą płciową). Tak więc dla tych, którzy mieli złe doświadczenia z przeszłości i nie chcą popełnić tego samego błędu, oto kilka sposobów zapobiegania ciąży po stosunku. To właśnie powinieneś zrobić, jeśli uprawiałeś seks bez zabezpieczenia. A następnym razem nie czekaj, aż zajdziesz w ciążę. Możesz podjąć kroki, aby w przyszłości nie łykać pigułki za każdym razem, gdy uprawiasz seks bez zabezpieczenia. Przeczytaj także – sprawdzenie faktów: Czy łóżka w tokijskiej wiosce olimpijskiej są antyseksualne? Gimnastyczka Rhys McClenaghan ujawnia

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Leave a reply